FAQ, Zdrowie oczu

Czy mogę nosić soczewki kontaktowe?

Najlepsza odpowiedzieć brzmi, że TAK!
Bo przecież soczewki są dla każdego. Bardzo mało osób po badaniu okulistycznym usłyszy od lekarza czy optometrysty, że powinien korygować swoją wadę wzroku okularami.

Soczewki są także dla Ciebie!

Soczewki są pod wieloma względami lepszą metodą korekcji wzroku niż okulary

 

Szczególnie rozważ ich noszenie gdy:

  • nosisz już okulary bo masz wadę wzroku

Każdy okularnik, nawet ten który bardzo lubi okulary, dobrze w nich wygląda i niechętnie się z nimi rozstaje w codziennym życiu czasem jest w sytuacjach, w których musi lub powinien je zdjąć, pozostając bez właściwie skorygowanej wady wzroku. Wtedy soczewki kontaktowe to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Bez konieczności zakładania okularów, soczewki gwarantują doskonałe widzenie w każdym momencie.

 

  • jesteś nastolatkiem

Okres szkolny to zawsze czas największej aktywności ruchowej. Najważniejsze w tym czasie jest bezpieczeństwo oraz poczucie akceptacji grupy. Soczewki kontaktowe przez brak widoczności gdy są założone na oko to gwarancja dyskrecji w korygowaniu wady wzroku i pełnej swobody w działaniu. I nie ma ograniczeń wiekowych dla stosowania soczewek kontaktowych, tym bardziej w najbardziej higienicznej wersji, czyli jednodniowej. Jedynym czynnikiem zależnym od dziecka, decydującym o tym, czy w danym wieku może nosić soczewki jest motywacja i odpowiedzialność dziecka (oraz rodziców) do pilnowania przestrzegania zasad dotyczących noszenia i pielęgnacji soczewek.

 

  • osobą, która uprawia sport

Każdy, kto próbował uprawiać choć raz sport w okularach wie, że jest to dość kłopotliwe a czasem może być nawet niebezpieczne. Dzięki soczewkom kontaktowym te problemy znikają. Soczewki zapewniają szerokie pole widzenia, można je spokojnie zakładać pod np. gogle narciarskie, nie spadną z nosa, nie potłuką się, nie zaparują. Soczewki kontaktowe pozwalają odkryć sport na nowo i cieszyć się nim bez ograniczeń. 

 

  • osobą, która chcą zmienić swój wizerunek

Soczewki kontaktowe pozwalają pokazać naturalne piękno oczu, które pod oprawami okularowymi często są skryte. Dzięki soczewkom możliwe jest nie tylko pokazanie swoich barw takimi jakie są, ale także podkreślenie lub zmiana naturalnej barwy tęczówki. Wybierając kolorowe soczewki kontaktowe każdego dnia możesz wyglądać inaczej.

 

  • osobą narażoną na silne światło słoneczne, także podróżującą samochodem

Czy mając wadę wzroku i nosząc okulary korekcyjne nie czujesz się poszkodowany nie mogąc ochronić swoich oczu przez silnym światłem słonecznym? A może proponują ci kupić jeszcze droższe okulary z fotochromem, stale barwione lub nosić nawet 2 pary okularów zamiennie?
Zmieniając okulary na soczewki pozbywasz się tego problemu. Zakładasz okulary przeciwsłoneczne kiedy chcesz bo nie kolidują w żaden sposób z soczewkami. Dodatkowo soczewki wielu producentów posiadają dobrej klasy ochronę przez promieniowaniem UV, co dodatkowo chroni twoje oko przed szkodliwym ich wpływem.

 

Więcej o zaletach soczewek kontaktowych przeczytasz na innym naszym wpisie: Zalety soczewek kontaktowych.